ویزای مولتی کانادا

۱- پاسپورت ( با اعتبار حداقل ۶ ماه از زمان سفر ) و کپی از صفحه اول
۲- پاسپورت قدیمی در صورتی که وجود دارد و کپی ویزا های مهم
۳- ترجمه شناسنامه به زبان انگلیسی
۴- ترجمه سند های مالکیت به زبان انگلیسی
* منزل مسکونی، زمین، باغ، ویلا، مغازه و … به نام مسافر یا همسر
* در صورتی که سند به نام همسر مسافر باشد: ترجمه وکالت نامه همسر الزامی است
* سند در رهن بانک بلامانع است.
۵- ترجمه مدارک کاری به زبان انگلیسی
* جواز مطب، جواز کسب، کارت بازرگانی، آگهی تاسیس و تغییرات، پروانه بهره برداری، روزنامه رسمی
* معرفی نامه از محل کار به همراه اصل لیست بیمه و فیش حقوقی
* حکم کارگزینی، حکم بازنشستگی
* برای دانش آموزان و دانشجویان: گواهی اشتغال به تحصیل
۶- گزارش ۶ ماه حساب بانکی، به زبان انگلیسی، که مانده موجودی حداقل مبلغ ۵۰ میلیون تومان باشد.
* هر نوع حساب بلامانع است.
۷- ۲ قطعه عکس ۶*۴ رنگی، جدید، زمینه کاملا سفید و تمام رخ
۸- ترجمه کارت پایان خدمت و یا معافیت خدمت به زبان انگلیسی
۹- فرم مشخصات شخصی مسافر
۱۰- امضا قرارداد و تسویه حساب شخص

افراد برای اخذ ویزا کانادا هدف های متفاوتی دارند. هدف شما از اخذ ویزای کانادا چیست؟ دیدار آشنایان، حضور در همایش های علمی یا نمایشگاه تجاری، همراهی با تور و تفریح، تحصیل یا…؟! هر هدفی که دارید باید برای اخذ ویزا با انواع ویزا کانادا آشنایی کامل داشته باشید.
انواع ویزا کانادا عبارتند از:

۱- ویزا موقت کانادا:

مطابق آن مسافر در محدوده زمانی مشخص اجازه ورود به کانادا را دارد. این ویزا شامل ویزا توریستی، ویزا تحصیلی و ویزا همراه می شود.

تعریف ویزا توریستی کانادا:

ویزا توریستی کانادا در حال حاضر به شکل ویزا مولتی کانادا صادر می شود. شامل اهداف توریستی و گردشگری است. کسانی که این ویزا را اخذ می کنند می توانند در هر زمان که بخواهند وارد کانادا شوند. همچنین می توانند به مدت ۶ ماه در کانادا بمانند. اگر کسی بخواهد مدت زمان بیشتری را در کانادا بماند، باید حداقل برای مدتی کوتاه از کانادا خارج شود. سپس دوباره باز گردد. در این صورت می تواند ۶ ماه دیگر در کانادا بماند.

تعریف ویزا تحصیلی کانادا:

کانادا دارای سیستم آموزشی نظام مند، یکپارچه و به روز است. به همین دلیل افراد زیادی علاقه مند به اخذ ویزا تحصیلی کانادا هستند. کانادا بیشترین هزینه را در قسمت آموزش متناسب با کشورهای توسعه یافته ی دیگر در جهان دارد. ویزا تحصیلی کانادا شامل ویزا دانش اموزی، ویزا دانشجویی و ویزا فرصت مطالعاتی است.

تعریف ویزا همراه کانادا:

ویزا همراه کانادا مخصوص پدر مادر ها، فرزندان و همسرها است. برای پدر مادرها ویزای توریستی صادر می شود. آن هم زمانی که درخواست ویزا تحصیلی دانش آموز در مدرسه یا دانشجو در دانشگاه داده شود. ویزای کار هم به همسر ها تعلق می گیرد. در صورتی که یکی از آنها در یک دانشگاه معتبر در کانادا به شکل تمام وقت پذیرفته شود، دیگری می تواند در کانادا کار یا تحصیل کند.

۲- ویزا اقامت دائم کانادا:

برای دریافت اقامت دائم کانادا می توانید از طریق ایالت نیوبرانزیک یا ایالت کبک اقدام کنید. اخذ اقامت کانادا از طریق ایالت نیوبرانزیک و ایالت کبک با توجه به مزایای این روش، یکی از رایج ترین روش های مهاجرت به کانادا می باشد. آژانس جهانگرد با سال ها تجربه در زمینه اخذ اقامت افتخار همراهی شما مسافرین محترم را تا پایان مراحل دارد.

🔸 شهروندان آمریکا، بریتانیا، کشورهای عضو اتحادیه اروپا، استرالیا، شیلی، ژاپن و امارات متحده عربی از جمله کشورهایی هستند که بدون نیاز به ویزا و تنها با داشتن پاسپورت معتبر و گواهی های شناسایی می توانند به مدت شش ماه وارد کانادا شوند.
🔸 همچنین برخی دیگر از کشورها مانند برزیل می توانند با درخواست اینترنتی و بدون محدودیت تقاضای ویزای توریستی نمایند. اما سایر کشورها نیازمند اخذ ویزای کانادا با ارائه مدارک معتبر که نشان دهنده توان مالی، دلایل قوی برای برگشت، لیست سفر های قبلی و از این دست موارد هستند.
🔸 برخی کشور ها در کنار نیاز به اخذ ویزا به تست بیومتریک نیز نیازمندند که در آن اثر انگشت و تصویر متقاضی ویزا در در پرونده وی ثبت می شود. ایران از این دسته کشورها می باشد.

🔸 فرایند اخذ ویزا (مولتی ۵ ساله) برای ایرانیان، با توجه به حساسیت های موجود فرایندی نیازمند تجربه و دقت بسیار است و نکاتی در آن نهفته که تنها یک کارشناس خبره آگاهی لازم از آن را دارد.
🔸 همچین باید توجه داشت که در صورت رد درخواست ویزا، سوابق آن در پرونده شما ثبت و بعدا به عنوان مدرک از آن استفاده خواهد شد.