آژانس هواپیمائی جهانگردآژانس هواپیمائی جهانگرد

تور قبرس

تور قبرس

قبرس به دو بخش ترک نشین و اروپایی تقسیم می شود. برای سفر به قبرس ترک نشین نیازی به اخذ ویزا نیست.

قبرس اروپایی شامل شهرهایی همچون ( نیکوزیا ( پایتخت ) ،  لارناکا ، فاماگوستا ، لیماسول ، پافوس ، کابرینا ) می شود و بیشتر مقصدی ساحلی همراه با تفریحات شبانه است گرچه زادگاه آفرودیت هم در قبرس واقع شده است .

  • نیکوزیا که پایتخت جزیره قبرس است پس از هجوم ترک ها در سال ۱۹۷۴ ، توسط نوار سبز به دو قسمت تقسیم گردید. این شهر بزرگترین شهر قبرس و مرکز تمامی دوایر دولتی ، شرکت های بزرگ و همچنین محل اقامت رئیس جمهور و سفارت خانه ها در آن واقع است .

  • لارناکا یک شهر ساحلی نزدیک فرودگاه قبرس است . مسجد حلا سلطان معروف به تـــــکه، در نزدیکی دریاچه نمک که در زمستان پذیرای هزاران فلامینگو است از زیبایی های خاصی این شهر آرام ساحلی است .

  • لیماسول یک شهر ساحلی بسیار توریستی و خوش آفتاب است! بزرگترین و مشهورترین پاتوق ساحلی در قبرس به شمار می رود. شهر لیماسول به خاطر شخصیت لیماسولی ها به” شهر شب “معروف است. خط ساحلی این شهر بطول حدوداً ۱۱ کیلومتر گردشگران زیادی را به سوی خود جلب نموده است. علاوه بر ساحل دلپذیر و تفریحات شبانه ، فروشگاه ها و مراکز خرید مدرن این شهر به همراه محله قدیمی آن با خیابان های باریک و سنگفرش شده ، بازار محلی ، انواع کافه و رستوران ها از دیگر پاتوق های گردشگران قبرس است .

  • آیاناپا ، بهشت توریستی قبرس با ساحل طلایی و دل فریب ، آب آبی و بسیار شفاف این دریایی زیبا، شب های رؤیایی و شگفت انگیز ، به همراه ساکنین خوش مشرب و خون گرم، به جذابیت قبرس افزوده است.

اگر طالب سرگرمی متنوع بدون توقف هستید، آیاناپا باید در اول لیست گردش شما قرار گیرد. این شهرک دارای بهترین ساحلهای جزیره، انواع ورزشهای آبی و غواصی و یک مقصد محبوب گردشگری است.

اگر صبح یک روز تابستانی به این مکان بیایید با یک محیط ساکت و وهم آور روبرو میشوید. اما این سکوت برای اینست که توریستهای این منطقه به دلیل افراط در شب بیداری،تا دیر وقت خواب هستند!! در اوج تفریح و سرگرمی و هیاهویی که در قلب این شهرک وجود دارد شما میتوانید آرامش و راحتی را در کنار چشمه ها، گلها، و ایوان های ساکت بنای یادبود الیاس پیامبر و درختانی که در اطرافش لبریز از پارچه هایی هست که دخیل بسته اند ، بیابید.

در سفر به قبرس یک روز هم گشت شهرهای کوریون و پافوس در قبرس جنوبی را داشته باشید تا  در کنار دریای آن دیار محل زادگاه افرودایت الهۀ افسانه ای عشق و زیبایی را مشاهده کنید. می گویند این خدای یونانی در میان این صخره ها متولد شده است .

این باور وجود داره که اگر کسی در این منطقه ریگی بیابد که شبیه دل باشد عشقش جاودانه می شود و اگر در زمستان سه بار برهنه به دور این صخره ها بچرخد تا ابد جوان باقی خواهد ماند… امتحان کنید !

اینجا هم همچون زادگاه الیاس پیامبر ، درختانی وجود داشت که دختران و پسران جوان به آن دخیل می بستند تا در عشق شان موفق باشند .

جهت کسب اطلاعات بیشتر خواهشمند است با شماره ۸۸۳۷۷۵۰۷-۰۲۱ و یا ۳۶۶۸۹۵۳۰-۰۳۱ خانم قربانی تماس حاصل فرمایید