همه چیز درباره سوئیس:

مقدمه:

عنوان رسمی: کنفدراسیون سوئیس، Confoederatio Helvetica 🇨🇭
به زبان های دیگر: آلمانی: Schweiz، فرانسه: Suisse، ایتالیایی: Svizzera
پایتخت: برن    قطب های اقتصادی: زوریخ و ژنو     واحد پول: فرانک
جغرافیا: در اروپای غربی قرار دارد. کوهستانی ترین و مرتفع ترین کشور اروپاست. از سمت شمال با آلمان، از شرق با اتریش و لیختن اشتاین، از جنوب با ایتالیا و از غرب با فرانسه هم مرز است. به طور کلی به سه قسمت تقسیم می شود. ۱- کوه های آلپ سوئیس ۲- ناحیه میتلاند یا فلات سوئیس ۳- کوه های ژورا
جمعیت: ۷٫۵ میلیون نفر.  زبان: آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی، رومانش
آب و هوا: کشوری ۴ فصل و معتدل است اما ممکن است از وضعیت یخبندان در کوه ها تا هوای مطبوع و دلپذیر و جنوب سوئیس متغیر باشد. شرق سوئیس سردتر از غرب آن است. بهترین زمان برای سفر به این کشور از آخر اردیبهشت ماه تا آخر شهریور ماه است.

زبان مردم سوئیس:

سوئیس کشوری چند زبانه است اما دارای چهار زبان رسمی است که در جدول بالا ذکر شده است. دولت فدرال در این کشور موظف به استفاده از زبان رسمی است. در مجلس فدرال از ترجمه همزمان استفاده می شود. زبان آلمانی که در سوئیس به کار می رود، با زبان آلمانی که در آلمان به کار می رود از لحاظ گویش متفاوت است و تنوع بسیار دارد، که به آن ” آلمانی سوئیسی” می گویند. در نگارش به جای استفاده از گویش محلی از گویش معیار استفاده می شود. حدود پنجاه درصد مردم سوئیس به زبان رومانش صحبت می کنند. آموزش یکی از زبان های رسمی بعلاوه ی زبان بومی منطقه در مدارس الزامی است.