hand holding dominica passport

دومینیکا کجاست؟

دومینیکا کشور کوچکی در شرق دریای کارائیب و جنوب شرقی آمریکا است. این کشور که در سال ۱۹۷۸ میلادی به استقلال رسید، هم اکنون عضو کشورهای مشترک‌المنافع بریتانیا محسوب می‌شود. جمعیت ایم جزیره زیبا حدود 74000 نفر است.  این جزیره با سواحل شنی چشم نواز، کوهستان های سرسبز، جنگل های استوایی و گرمسیری سراسر شگفتی، محلی فوق العاده برای گذران اوقات فراغت سفردوستان است. آمریکایی ها و کانادایی ها عمده توریست های این کشور را تشکیل می دهند. ورزش های آبی، کوهستان های سر به فلک کشیده، شگفتی های کشف نشده، مسیرهای پیاده روی در دل کوه و جنگ و دریا، همگی اوقاتی خوش برای توریست ها بوجود اورده اند.

دومینیکا چه دارد؟

مردمانی از فرهنگ های مختلف، با زبان های گوناگون، انگلیسی، فرانسوی، لاتین و آفریقایی همگی در آرامش و به دور شلوغی های دنیا به خوشی روزگار می گذرانند. مرادودات جهانی با اکثر گشورهای دنیا و اقتصاد شکوفا و رو به رشد، امنیت اقتصادی را برایشان به ارمغان آورده است. اینگونه است که سرمایه گذاران خارجی نیز برای شرکت در این اقتصاد رو به رشد تمایل نشان می دهند.

چرا دومینیکا؟

از آنجایی که بیشترین درآمدزایی این کشور از طریق، توریسم، کشاورزی و جذب سرمایه های خارجی است، مسیری برای اخذ پاسپورت این کشور باز شده است. دارندگان پاسپورت دومینیکا می توانند بدون نیاز به ویزا، به 120 کشور دنیا سفر کنند؛ به چندین کشور دیگر نیاز به صورت الکترونیکی و بدون هیچ گونه دردسری وارد شوند؛ برای بسیاری از کشورها نیز در بدو ورود ویزای خود را دریافت نمایند. این بخشی از جادوی این جزیره، زمردی در میان آبی لاجوردی اقیانوس بی کران، است.

Map Of Dominica compair to US and Africa and Weastern EU

دومینیکا کجاست؟

برنامه های اخذ پاسپورت دومینیکا

برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا در سال 1993 م. و با توجه به قوانین مهاجرتی و تابعیت این کشور به تایید مقامات دولتی دومینیکا رسید. این برنامه اقتصادی به متقاضیان این امکان را می دهد که بدون درخواست اقامت، تبدیل به یک شهروند دومینیکا گردند و پاسپورت دومینیکا را دریافت کنند. سرمایه اهدائی در دومینیکا برای برنامه های توعه این کشور مانند توسعه فناوری اطلاعات، صنعت، کشاورزی، گردشگری و… به کار برده می شود. همچنین پروژه هایی مانند مدارس غیر انتفاعی، بازسازی بیمارستان ها، استادیوم ورزشی و دیگر پروژه های بخش خصوصی نیز از این سرمایه ها بهره مند می گردند.

در میان برنامه ها مختلفی مثل، کمک بلاعوض به دولت، خرید ملک، سرمایه گذاری و …، پرداخت پول (بلاعوض) مورد استقبال بیشتری قرار گرفته است. این برنامه به دلیل داشتن پیش شرط های بسیار کم، زمان کوتاه، هزینه مناسب تر، سرعت بالای بررسی پرونده ها و … بهترین راه دریافت پاسپورت این کشور است.

روند اخذ پاسپورت دومینیکا

 • جمع آوری و ارسال مدارک به دولت دومینیکا توسط نمایندگان رسمی دولت
 • بستن قرارداد با یک شرکت حقوقی نماینده دولت دومینیکا برای تشکیل پرونده
 • ارائه پرونده و انتظار برای تایید از طرف دولت دومینیکا
 • پرداخت مبلغ سرمایه گذاری
 • دریافت تابعیت و پاسپورت دومینیکا

لازم به ذکر است که وکیل حقوقی طرف قرارداد با جهانگرد، در رتبه اول وکلای مورد تایید دولت دومینیکا است.

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که این برنامه ها درست مانند برنامه های سایر کشورها در حال تغییر و تحول اند. ممکن است این برنامه در گذر زمان از لحاظ هزینه تغییر کند و یا کلا برداشته شود. بنابراین زمان تنها مانع سر سخت شما برای داشتن پاسپورت دوم و بهره مندی از مزایای فراوان آن است.

هزینه های این برنامه

افراد مجرد: 100.000 دلار آمریکا

متقاضی + همسر: 175.000 دلار آمریکا

متقاضی + همسر + دو فرزند زیر 18 سال: 200.000 دلار آمریکا

داشتن پاسپورت دوم به شما این امکان را می دهد تا به بسیاری از کشورهای دنیا بدون نیاز به ویزا سفر کنید. اما برنامه پاسپورت دومینیکا نیز دارای مزایای فراوانی است. مزایای این دو مطلب را در زیر بخوانید.

مزایای برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا

 • بی نیاز از هیچ گونه مدرک زبان، شرایط سنی و مدرک تحصیلی
 • عدم احتیاج به حضور فیزیکی در این کشور
 • شمول فرزندان زیر ۲۸ سال در پرونده
 • شمول والدین بالای ۵۵ سال

مزایای پاسپورت دومینیکا

 • انجام کلیه مراحل در مدت 3 الی 6 ماه
 • امکان دریافت ویزای 10 ساله کانادا و استرالیا
 • اجازه سفر به بیش از ۱۲۰ کشور، شامل کشورهای حوزه شینگن، انگلستان، هنگ‌کنگ و سنگاپور
 • معاف از مالیات در صورت عدم اقامت در دومینیکا
 • فرزندان دارندگان این پاسپورت می توانند بدون نیاز به ویزای تحصیلی در انگلستان تحصیل کرده و پس از پایان تحصیلات، بدون نیاز به ویزای کار، برای دو سال در آنجا به کار مشغول شوند.
Visa-free countries for Dominica passport

وضعیت پاسپورت دومینیکا نسبت به سایر کشورها

اگر علاقمند به اخذ اقامت از روش های دیگر هستید به مطالب زیر مراجعه کنید.

 

اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک