چین سرزمینی بسیار گسترده است. به کشور افسانه ها مشهور است. همان طور که در فیلم های چینی پیدا است، چینی ها توجه زیادی به افسانه ها دارند. اگر به دنبال سفری خاص و متفاوت هستید حتما چین را انتخاب کنید. بسیار اسرار آمیز و ماجراجویانه و محبوب است. پیاده روی در خیابان های آن دلنشین است. در اولین نگاه ، معماری خاص خانه ها نظر هر کسی را جلب می کند.
جاذبه های گردشگری چین مانند معابد، دیوار بزرگ چین، شهر ممنوعه و..همه ساله مورد توجه گردشگران بوده است. برای سفر به چین باید ابتدا ویزا چین را اخذ کنید. مراحل کار به این صورت است که باید مدارک تان را به یک کارگزار یا وکیل تحویل بدهید. چون سفارت چین برای اخذ ویزا با متقاضی مصاحبه نمی کند. انواع ویزا چین: ویزا گروهی چین ، ویزا انفرادی چین ، ویزا ۶ ماهه مولتی چین و…

سفارت چین:

ساعت کاری سفارت چین بین ۹:۰۰ تا ۱۲:۰۰ و ۱۴:۳۰ تا ۱۶:۰۰ می باشد. آن هم فقط در روزهای فرد.
زمانی که به سفارت چین مدارک را تحویل می دهید و درخواست ویزا دارید :
درخواست ویزا فوری ۲ روز و درخواست عادی ۴ روز طول می کشد تا ویزا صادر شود.
در صورتی که مشکلی وجود نداشته باشد: مهر ویزا چین در پاسپورت مسافر زده می شود. سپس ویزا اخذ می شود.

۱- ویزا گروهی چین:

اولین مورد از انواع ویزا چین است. ویزا گروهی چین به گروه هایی که تعدادشان بین پنج تا پانزده نفره است، تعلق می گیرد.
از زمانی که ویزا صادر می شود، مسافر ۴۵ روز فرصت دارد که به چین برود.
بیشترین مدت زمانی که می تواند در چین بماند، ۳۰ روز می باشد.
ویزا گروهی چین از نوع یک بار ورود است. همه اعضای گروه باید همزمان با هم به چین وارد و خارج شوند.
نکته: اگر با ویزای گروهی وارد چین می ‌شوید و تصمیم گرفتید که از گروه جدا شوید:
از ویزای مهر خورده در چین یک کپی رنگی تهیه کنید. و به همراه خود داشته باشید.
چون شما در هر نقطه از چین برای ورود به هر هتلی به آن نیاز دارید. حتما در تاریخ برگشت به موقع به هم گروهی‌های خود بپیوندید.
نکته: مراقب ویزا خود باشید. اگر آن را گم کردید هزینه های زیادی را متهمل می شوید. همچنین مشکلات زیادی را برای شما ایجاد می کند.

۲- ویزا انفرادی چین:

اگر تمایل دارید به تنهایی به چین سفر کنید، ویزا انفرادی چین اخذ کنید. از زمانی که ویزا انفرادی چین صادر می شود، مسافر سه ماه فرصت دارد. برای اینکه به چین برود. بیشترین مدت زمانی که می تواند در چین بماند، ۳۰ روز می باشد.

۳- ویزا تجاری چین: 

دو دسته است: سه ماهه سینگل و سه ماهه دبل.
در هر دو نوع، از زمانی که این ویزا صادر می شود، مسافر ۳ ماه فرصت دارد که به چین برود. و بیشترین مدت زمانی که می تواند در چین بماند، ۳۰ روز می باشد.
تفاوت این دو نوع ویزا در این مورد است:
دارنده ویزا تجاری سه ماهه دبل می تواند در مدت سه ماه دو بار وارد چین شود. برای دریافت ویزا سینگل تجاری باید از یک شرکت چینی دعوت نامه دریافت کنید. این دعوت نامه حتما باید دعوت نامه دولتی باشد.

۴- ویزا ۶ ماهه مولتی چین:

ویزا ۶ ماهه مولتی چین از زمان صدورشش ماه اعتبار دارد. در طول این شش ماه مسافر می تواند بدون هیچ گونه محدودیت به چین سفر کند. نهایتا در هر بار نیز می تواند ۳۰ روز اقامت داشته باشد. ویزا ۶ ماهه مولتی چین طرفداران بسیاری دارد.

۵- ۱ ساله مولتی:

این ویزا از زمان صدور یک سال اعتبار دارد. در طول این یک سال مسافر می تواند بدون هیچ گونه محدودیت به چین سفر کند. نهایتا در هر بار نیز می تواند ۳۰ روز اقامت داشته باشد.

۱- کپی صفحات اول و دوم شناسنامه
۲- اصل پاسپورت (پاسپورت با حداقل ۶ ماه و ۱۰ روز اعتبار)
۳- گواهی تمکن مالی به زبان لاتین با مانده ی حداقل ۱۲ میلیون تومان
۴- دو قطعه عکس ۴*۳ رنگی جدید زمینه سفید تمام رخ