باید بدانید که برخی از ویزاها آنقدر اعتبار دارند که با آن می توان به سایر کشور ها نیز سفر کرد. ویزای آمریکا و ویزای کانادا از این دست ویزاها هستند. البته با بسته شدن درهای ویزای آمریکا به روی اکثر ایرانیان، حالا ویزای کانادا در اولویت قرار گرفته است.

دارندگان یکی از این دو ویزا می توانند به کشورهای متفاوتی در سراسر دنیا سفر کنند بی آنکه نیاز داشته باشند تا ویزای آن کشورها را اخذ کنند. این که چرا برخی از کشورها چنین قانونی دارند به این سه دلیل مربوط است:

1- بررسی صلاحیت ویزای آمریکا یا کانادا برای متقاضی، آنقدر دقیق و موشکافانه است که در صورتی که ویزای آنها را داشته باشید، سایر کشورها نگران مسائل امنیتی، سابقه جرایم و یا قصد برای مهاجرت غیرقانونی نخواهند بود. در واقع دارنده ویزا از فیلترهای بسیار سنگین و سخت عبور کرده و توسط یکی از دقیق ترین و ریزبین ترین سیستم های دنیا تایید شده است.

2- در مراحل صدور ویزای آمریکا و کانادا این اطمینان حاصل شده که دارنده ویزا قید و بندهای ناگسستنی با میهن خود دارد. به این معنا که قصد رها کردن میهن خود را ندارد و در پایان سفرش به کشورش باز خواهد گشت. این نکته نیز از نگرانی های سایر کشورهاست. توریست هایی که قصد رفتن ندارند برای همه کشورها ترسناک هستند. پس در صورتی که ویزای این دو کشور معتبر را داشته باشید، کشورهای دیگر هم خیالشان راحت است.

3- مهمترین دلیل این روند اما به مسائل مالی بر میگردد. کشورهای در حال توسعه به دلیل نداشتن منابع مالی و زیرساخت های مناسب برای بررسی پرونده های متقاضیان به صورت دقیق، اینگونه از شرایط موجود بهره برده اند. اگر شما توسط کشوری مانند آمریکا و کانادا ویزا شده اید، پس صلاحیت داشتن ویزای این کشورها را نیز دارید.

کدام نوع ویزا این امکان را دارد؟

در میان انواع ویزاهایی که این دو کشور معتبر صادر می کنند تنها برخی از آنها می توانند از این موقعیت استفاده کنند.

ویزای آمریکا

انواع ویزاهای آمریکا که از این طریق قابل استفاده اند به شرح زیر است:

 • ویزای توریستی / تجاری (B1/B2)
 • ویزای کار (L1/L2/H1/H4)
 • اقامت دائم (گرین کارت)
 • ویزای F1 و C/D برای برخی از کشورها

این نکته را هم در نظر بگیرید که بعضی از کشورها دو شرط بسیار مهم را برای این موقعیت قرار داده اند. اول اینکه ویزا به صورت چند بار ورود (Multiple Entry) باشد. دوم اینکه دارنده ویزا باید قبلا حداقل یک بار به آمریکا وارد شده باشد.

ویزای کانادا

برای این ویزاهای کانادا هم چنین شرطی وجود دارد:

 • ویزای توریستی
 • ویزای تحصیلی
 • ویزای کار
 • کارت قامت دائم کانادا (PR Card)

طبق قانون برخی از کشورها، ویزا باید چند بار ورود (Multiple Entry) باشد و مسافر قبلا حداقل یک بار به کانادا وارد شده باشد.

لیست کشورهایی که با استفاده از ویزای آمریکا می توان به آنها وارد شد به این شرح است:

 1. مکزیک (برای تمامی ملیت ها / تا سقف 180 روز اقامت)
 2. آمریکا (صد البته)
 3. بلیز (برای تمام ملیت ها / تا سقف 30 روز اقامت / برای ویزای B1، B2، C1 و D باید یک سال اعتبار از تاریخ ورود داشته باشد / برای ویزای تحصیلی، کار و اقامت دائم باید شش ماه اعتبار از تاریخ ورود داشته باشد)
 4. کاستا ریکا (برای تمام ملیت ها / تا سقف 30 روز اقامت / برای ویزای B1، B2، C1 و D باید یک سال اعتبار از تاریخ ورود داشته باشد / برای ویزای تحصیلی، کار و اقامت دائم باید شش ماه اعتبار از تاریخ ورود داشته باشد)
 5. السالوادور (برای دارندگان پاسپورت هندوستان / تا سقف 90 روز اقامت)
 6. گواتمالا (برای دارندگان پاسپورت هندوستان / تا سقف 90 روز اقامت)
 7. هندوراس (برای دارندگان پاسپورت هندوستان / تا سقف 90 روز اقامت)
 8. نیکاراگوئه (برای دارندگان پاسپورت هندوستان / تا سقف 30 روز اقامت / نیاز به اخذ ویزا دارد اما به صورت فرودگاهی و بلافاصله صادر می شود)
 9. پاناما (برای تمام ملیت ها / تا سقف 30 روز اقامت / ویزای آمریکا باید حداقل 6 ماه از تاریخ ورود اعتبار داشته باشد / ویزای آمریکا باید قبلا برای ورود به آمریکا استفاده شده باشد)
 10. آنتیگوئا و باربودا (برای تمام ملیت ها / ویزای آمریکا باید حداقل 6 ماه از تاریخ ورود اعتبار داشته باشد / نیاز به اخذ ویزا دارد اما به صورت فرودگاهی و بلافاصله صادر می شود)
 11. آروبا ((برای دارندگان پاسپورت هندوستان / تا سقف 30 روز اقامت)
 12. باهاماس (برای دارندگان پاسپورت هندوستان / تا سقف 90 روز اقامت)
 13. کوبا (برای تمام ملیت ها / تا سقف 30 روز اقامت / باید همراه با کارت توریست باشد که از سفارت های کوبا، خطوط هوایی مربوطه و آژانس های مسافرتی می توان تهیه کرد)
 14. آنتیل هلند (کوراکائو) (برای دارندگان پاسپورت چین، دومینیکن و هندوستان / تا سقف 30 روز اقامت)
 15. جمهوری دومینیکن (برای تمام ملیت ها / تا سقف 30 روز اقامت)
 16. سنت مارتن (برای دارندگان پاسپورت بولیوی، چین، کلمبیا، کوبا، جمهوری دومینیکن، گویانا، هائیتی، هندوستان، جامائیکا و پرو / تا سقف 30 روز اقامت)
 17. آرژانتین (برای دارندگان پاسپورت آلبانی، آنگولا، آنتیگوئا و باربودا، باهاماس، بحرین، بلیز، بنین، بوتان، بوسنی و هرزگوین، بوتسوانا، بورکینافاسو، بوروندی، کامبوج، کامرون، کیپ ورده، آفریقای مرکزی، چین، کنگو، کوبا، جیبوتی، دومینیکا، دومینیکن، گینه استوایی، اریتره، اتیوپی، گابون، گامبیا، غنا، گینه، گینه بیسائو، هندوستان، اندونزی، کنیا، لائوس، لسوتو، ماداگاسکار، مالاوی، مالدیو، مولداوی، موزامبیک، میانمار، نامیبیا، نپال، نیجر، عمان، فیلیپین، رواندا، ساموئا، سنگال، سیشل، سیرالئون، سوازیلند، تانزانیا، توگو، اوگاندا، ویتنام، زامبیا و زیمبابوه / تا سقف 90 روز اقامت / نیاز به اخذ ویزا دارد اما به صورت الکترونیکی صادر می شود / ویزای آمریکا باید حداقل 4 ماه از تاریخ ورود اعتبار داشته باشد / تنها ویزای B1 و یا B1/B2 مورد قبول است)
 18. شیلی (برای دارندگان پاسپورت چین، دومینیکن و هندوستان / تا سقف 90 روز اقامت / ویزای آمریکا باید حداقل 6 ماه از تاریخ ورود اعتبار داشته باشد / تنها ویزای B1 و یا B1/B2 و گرین کارت مورد قبول است)
 19. کلمبیا (برای دارندگان پاسپورت کامبوج، چین، هندوستان، میانمار، تایلند و ویتنام / تا سقف 90 روز اقامت)
 20. پرو (برای دارندگان پاسپورت چین و هندوستان / تا سقف 180 روز اقامت / ویزای آمریکا باید حداقل 6 ماه از تاریخ ورود اعتبار داشته باشد)
 21. آلبانی (برای تمام ملیت ها / تا سقف 90 روز اقامت / ویزای آمریکا باید قبلا برای ورود به آمریکا استفاده شده باشد)
 22. بوسنی و هرزگوین (برای تمام ملیت ها / تا سقف 30 روز اقامت)
 23. گرجستان (برای تمام ملیت ها / تا سقف 90 روز اقامت)
 24. مقدونیه (برای تمام ملیت ها / تا سقف 15 روز اقامت / ویزای آمریکا باید تا 5 روز پس از تاریخ اعلامی برای خروج اعتبار داشته باشد)
 25. مونته نگرو (برا تمام ملیت ها / تا سقف 30 روز اقامت)
 26. صربستان (برای تمام ملیت ها / تا سقف 90 روز اقامت)
 27. ترکیه (برای دارندگان پاسپورت افغانستان، آنگولا، بنگلادش، بنین، بوتسوانا، بورکینافاسو / بوروندی، کامرون، کیپ ورده، آفریقای مرکزی، چاد، جزایر کومور، کنگو، جیبوتی، مصر، گینه استوایی، اریتره، اتیوپی، گابون، گامبیا، غنا، گینه، گینه بیسائو، هندوتسانف عراق، کنیا، لسوتو، لیبریا، لیبی، ماداگاسکار، مالاوی، مالی، موریتانی، موزامبیک، نپال، نیجر، نیجریه، کره شمالی، پاکستان، فیلیپین، رواندا، سنگال، سیرالئون، سومالی، سریلانکا، سودان، سوازیلند، تانزانیا، توگو، اوگاندا، ویتنام، یمن و زیمبابوه / تاسقف 30 روز اقامت / نیاز به اخذ ویزا دارد اما به صورت الکترونیکی صادر می شود)
 28. انگلستان (برای تمام ملیت ها / تا سقف 24 ساعت اقامت / برای دارندگان بلیت به/از آمریکا به صورت ترانزیت / تنها در فرودگاه هیترو)
 29. عمان (برای دارندگان پاسپورت آلبانی، ارمنستان، آذربایجان، بلاروس، بوتان، بوسنی و هرزگوین، کاستاریکا، کوبا، السالوادور، گواتمالا، هندوراس، هندوستان، قزاقستان، قرقیزستان، لائوس، مالدیو، مکزیک، مراکش، نیکاراگوئه، پاناما، پرو، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان و ویتنام / تاسقف 30 روز اقامت / نیاز به اخذ ویزا دارد اما به صورت الکترونیکی صادر می شود)
 30. قطر (برای تمام ملیت ها / تا سقف 30 روز اقامت / تاسقف 30 روز اقامت / نیاز به اخذ ویزا دارد اما به صورت الکترونیکی صادر می شود)
 31. امارات (برای دارندگان پاسپورت هندوستان/ تا سقف 14 روز اقامت / نیاز به اخذ ویزا دارد اما به صورت الکترونیکی و یا فرودگاهی صادر می شود)
 32. سائوتومه و پرینسیپ (برای تمام ملیت ها / تا سقف 15 روز اقامت)
 33. مالزی (برای دارندگان پاسپورت بنگلادش، بوتان، چین، هندوستان، میانمار، نپال، پاکستان، سریلانکا و ویتنام / تا سقف 5 روز (120 ساعت) اقامت / برای دارندگان بلیت به آمریکا به صورت ترانزیت / تنها در فرودگاه کوالالامپور / تنها با ایرلاین های مالیندو، ایر اشیا و مالزین)
 34. فیلیپین (برای دارندگان پاسپورت چین و هندوستان / تا سقف 14 روز اقامت برای هندوستان و 7 روز چین / امکان تمدید ویزا به میزان 7 روز)
 35. سنگاپور (برای دارندگان پاسپورت چین و هندوستان / تا سقف 4 روز (96 ساعت) اقامت / برای دارندگان بلیت از/به هندوستان)
 36. کره جنوبی (برای تمام ملیت ها به جز افغانستان، بنگلادش، کامرون، کوبا، مصر، گامبیا، غنا، ایران، عراق، کوزوو، قرقیزستان، مقدونیه، میانمار، نپال، نیجریه، پاکستان، فلسطین، سنگال، سومالی، سریلانکا، سودان، سوریه، ازبکستان و یمن / برای دارندگان بلیت به آمریکا / تا سقف 30 روز اقامت)
 37. تایوان (برای دارندگان پاسپورت کامبوج، هندوستان، اندونزی، لائوس، میانمار و ویتنام / تا سقف 14 روز اقامت / ویزای آمریکا که تا کمتر 10 سال پیش نیز باطل شده است معتبر است / نیاز به اخذ ویزا دارد اما به صورت الکترونیکی صادر می شود)

راهنمای اخذ ویزای توریستی آمریکا

اگر تمایل داشته باشید برای شما ویزای آمریکا می گیریم، با همراهی در سفارت که بتونین راحت از این مرکز خرید با حال دیدن کنید و خرید کنید؟؟ حتی اگه مهر رد داشته باشین ما براتون ویزا می گیریم. با تخصص مشاوره و خدماتی که ما در این زمینه داریم، می توانیم به راحتی شما را همراهی کنیم.

ویزا و گرین کارت آمریکا

برخی از سرزمین های زیر نظر بریتانیا و هلند نیز این امکان را به دارندگان ویزای آمریکا می دهند تا بی نیاز از ویزا به خاکشان وارد شوند. این سرزمین ها عبارتند از:

 1. برمودا (بریتانیا) (برای تمام ملیت ها / تا سقف 30 روز اقامت / ویزا یا گرین کارت باید تا 45 روز پس از تاریخ خروج اعتبار داشته باشد)
 2. بون آیره (هلند) (برای تمام ملیت ها در صورت داشتن گرین کارت / برای دارندگان پاسپورت بولیوی، چین، کوبا، دومینیکن، گویانا، هائیتی، هندوستان، جامائیکا و پرو در صورت داشتن ویزای مولتیپل / تا سقف 30 روز اقامت)
 3. جزایر ویرجین (بریتانیا) (برای تمام ملیت ها / تا سقف 190 روز اقامت / ویزا باید شش ماه اعتبار داشته باشد)
 4. جزایر کایمن (بریتانیا) (برای تمام ملیت ها در صورت داشتن گرین کارت / برای دارندگان پاسپورت چین، هندوستان و جامائیکا / تا سقف 30 روز اقامت)
 5. جزایر تورکز و کایکوس (بریتانیا) (برای تمام ملیت ها / تا سقف 90 روز اقامت)

گرین کارت آمریکا

لیست کشورهایی که با استفاده از گرین کارت آمریکا می توان به آنها وارد شد به این شرح است:

 1. آروبا (برای تمام ملیت ها / تا سقف 30 روز اقامت)
 2. باهاماس (برای تمام ملیت ها / تا سقف 30 روز اقامت/)
 3. کانادا (برای تمام ملیت ها / تا سقف 180 روز اقامت / تنها از طریق هوایی امکان پذیر است / نیاز به صدور ویزای الکترونیک دارد)
 4. سنت مارتن (برای تمام ملیت ها / تا سقف 30 روز)
 5. السالوادور (برای دارندگان پاسپورت هندوستان / تا سقف 90 روز اقامت)

راهنمای اخذ اقامت آمریکا

با ویزای کانادا به کدام کشورها می توان سفر کرد؟ لیست زیر را ببینید.

 1. کانادا (صد البته)
 2. مکزیک (برای تمامی ملیت ها / تا سقف 180 روز اقامت)
 3. کاستا ریکا (برای تمام ملیت ها / تا سقف 30 روز اقامت)
 4. السالوادور (برای دارندگان پاسپورت هندوستان / تا سقف 90 روز اقامت)
 5. گواتمالا (برای دارندگان پاسپورت هندوستان / تا سقف 90 روز اقامت)
 6. هندوراس (برای دارندگان پاسپورت هندوستان / تا سقف 90 روز اقامت)
 7. پاناما (برای تمام ملیت ها / تا سقف 30 روز اقامت / ویزای کانادا باید حداقل یک سال از تاریخ ورود اعتبار داشته باشد / ویزای کانادا باید قبلا برای ورود به کانادا استفاده شده باشد)
 8. آنتیگوئا و باربودا (برای تمام ملیت ها / تا سقف 30 روز اقامت)
 9. آروبا (برای دارندگان پاسپورت بولیوی، چین، کوبا، دومینیکن، هائیتی، هند، جامائیکا و پرو / تا سقف 30 روز اقامت)
 10. باهاماس (برای دارندگان پاسپورت هندوستان / تا سقف 30 روز اقامت)
 11. کوبا (برای تمام ملیت ها / تا سقف 30 روز اقامت / باید همراه با کارت توریست باشد که از سفارت های کوبا، خطوط هوایی مربوطه و آژانس های مسافرتی می توان تهیه کرد)
 12. آنتیل هلند (کوراکائو) (برای دارندگان پاسپورت چین، دومینیکن و هندوستان / تا سقف 30 روز اقامت)
 13. جمهوری دومینیکن (برای تمام ملیت ها / تا سقف 30 روز اقامت)
 14. سنت مارتن (برای دارندگان پاسپورت بولیوی، چین، کلمبیا، کوبا، جمهوری دومینیکن، گویانا، هائیتی، هندوستان، جامائیکا و پرو / تا سقف 30 روز اقامت)
 15. شیلی (برای دارندگان پاسپورت چین / تا سقف 90 روز اقامت / تنها ویزای توریستی مورد قبول است)
 16. پرو (برای دارندگان پاسپورت چین و هندوستان / تا سقف 180 روز اقامت / تنها تا 6 ماه پس از صدور ویزای کانادا)
 17. گرجستان (برای تمام ملیت ها / تا سقف 90 روز اقامت)
 18. مقدونیه (برای تمام ملیت ها / تا سقف 15 روز اقامت / ویزای کانادا باید تا 5 روز پس از تاریخ اعلامی برای خروج اعتبار داشته باشد)
 19. انگلستان (برای تمام ملیت ها / تا سقف 24 ساعت اقامت / برای دارندگان بلیت به/از کانادا به صورت ترانزیت / تنها در فرودگاه هیترو)
 20. عمان (برای دارندگان پاسپورت آلبانی، ارمنستان، آذربایجان، ایران، بلاروس، بوتان، بوسنی و هرزگوین، چین، کاستاریکا، کوبا، السالوادور، گرجستان، گواتمالا، هندوراس، هندوستان، قزاقستان، قرقیزستان، لائوس، مالدیو، مکزیک، نیکاراگوئه، پاناما، پرو، روسیه، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان و ویتنام / تاسقف 30 روز اقامت / نیاز به اخذ ویزا دارد اما به صورت الکترونیکی صادر می شود)
 21. قطر (برای تمام ملیت ها / تاسقف 30 روز اقامت / نیاز به اخذ ویزا دارد اما به صورت الکترونیکی صادر می شود)
 22. فیلیپین (برای دارندگان پاسپورت چین و هندوستان / تا سقف 14 روز اقامت برای هندوستان و 7 روز چین / امکان تمدید ویزا به میزان 7 روز)
 23. سنگاپور (برای دارندگان پاسپورت هندوستان / تا سقف 4 روز (96 ساعت) اقامت / برای دارندگان بلیت از/به هندوستان)
 24. کره جنوبی (برای تمام ملیت ها به جز افغانستان، کوبا، غنا، ایران، عراق، کوزوو، مقدونیه، نیجریه، فلسطین، سودان، سوریه و یمن / برای دارندگان بلیت به کانادا / تا سقف 30 روز اقامت)
 25. تایوان (برای دارندگان پاسپورت کامبوج، هندوستان، اندونزی، لائوس، میانمار و ویتنام / تا سقف 14 روز اقامت / نیاز به اخذ ویزا دارد اما به صورت الکترونیکی صادر می شود)

راهنمای اخذ ویزای کانادا

اگر حالا علاقه پیدا کردید تا این ویزای بسیار مهم را در پاسپورت خود داشته باشید با ما تماس بگیرید. تمامی سوالات خود را در این زمینه از ما بپرسید و ما تمام اطلاعات خود را در اختیار شما قرار می دهیم.

کارت اقامت دائم

اگر شما در کانادا زندگی می کنید و کارت اقامت دائم این کشور را دارید نیز می توانید بدون نیاز به ویزا به این کشورها سفر کنید:

  1. آروبا (برای تمام ملیت ها / تا سقف 30 روز اقامت)
  2. باهاماس (برای تمام ملیت ها / تا سقف 30 روز اقامت)
  3. جزایر آنتیل هلند (کاراکائو) (برای تمام ملیت ها / تا سقف 30 روز اقامت)
  4. سنت مارتن (برای تمام ملیت ها / تا سقف 30 روز اقامت)

راهنمای اخذ اقامت کانادا